Implanty dentystyczne

Implanty tytanowe a ceramiczne – które wybrać?

Implanty stały się nieodzowną częścią współczesnego życia. Mogą sprawić, że wszelkiego rodzaju urazy będą dużo łatwiejsze do wyleczenia i znacznie mniej bolesne, dlatego są tak popularne wśród osób, które uległy poważnemu wypadkowi lub mają słabe lub łamliwe zęby. Jeśli zastanawiasz się nad możliwościami uzyskania implantów, powinieneś wiedzieć, że obecnie dostępne są różne rodzaje. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć różnice między implantami tytanowymi a implantami ceramicznymi i który z nich może być lepszy dla Twoich konkretnych potrzeb i sytuacji.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Implanty tytanowe


Implanty tytanowe są najczęściej stosowanym materiałem implantologicznym. Uważane są za najlepszy wybór dla pacjentów leczonych ortodontycznie lub poszukujących kosmetycznych powodów do wszczepienia implantów. Tego typu implanty są niezwykle trwałe i mocne. Mają doskonały stosunek wytrzymałości do wagi i są bardzo odporne na zużycie. To sprawia, że tytanowe implanty idealnie nadają się do leczenia i mocowania problemów, w których wymagane jest mocne, solidne wsparcie, na przykład w przypadku poważnej recesji metalu. Przed założeniem implantów tytanowych należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, nie są one tak powszechnie dostępne jak inne rodzaje implantów. W rzeczywistości wielu dentystów nawet nie wie, że istnieją implanty tytanowe. Po drugie, wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji niż inne rodzaje implantów. Chociaż jest to normalne, należy o tym pamiętać, jeśli szczególnie zależy Ci na jak najszybszym powrocie do normalnych zajęć. Po trzecie, istnieje większe ryzyko infekcji, jeśli chodzi o implanty tytanowe. Ryzyko to jest większe niż w przypadku innych rodzajów implantów, ale jest również wyższe w przypadku innych typów implantów.

Implanty ceramiczne


Podobnie jak implanty tytanowe, implanty ceramiczne są mocne i trwałe. Są bardzo mocne i mają doskonały stosunek wytrzymałości do masy, dzięki czemu idealnie nadają się do naprawy poważnych problemów związanych z recesją metali. Są również prawie tak trwałe, jak materiały dentystyczne ze złota i platyny, co czyni je doskonałym wyborem dla osób, które szukają trwałego rozwiązania swoich problemów dentystycznych. Implanty ceramiczne składają się z ceramicznego rdzenia pokrytego tytanową powierzchnią. To połączenie zapewnia tym implantom wysoką trwałość i odporność na zużycie. Są jednym z nielicznych rodzajów implantów, które nie wymagają specjalnego czasu gojenia. Zamiast tego można je umieścić natychmiast i nadal będą działać prawidłowo, gdy już się znajdą.

Czym są implanty ceramiczne?


Implanty ceramiczne składają się z ceramicznego rdzenia pokrytego tytanową powierzchnią. Są jednymi z najtrwalszych dostępnych implantów, dlatego są zwykle zalecane w przypadkach poważnej recesji metalu. Rdzeń ceramiczny jest najtrwalszą częścią implantu, dzięki czemu jest bardzo odporny na zużycie. Drugą najtrwalszą częścią implantu jest tytanowa powierzchnia. Tytanowa powierzchnia jest tym, co faktycznie przyczepia się do dziąseł i szkliwa zębów, więc jest to część, która ulega uszkodzeniu jako pierwsza, gdy zęby są w złym stanie.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Implant ceramiczny na tytanie


Implanty ceramiczno-tytanowe (COT) to rodzaj ceramicznych implantów dentystycznych, które są hybrydą litego implantu tytanowego i powłoki ceramicznej. Implanty ceramiczno-tytanowe są wytwarzane poprzez nałożenie powłoki ceramicznej na implant tytanowy. Implanty COT są zwykle stosowane w przypadkach, gdy osoba otrzymująca implant nie chce czekać na całkowite wygojenie zębów. Mogą chcieć otrzymać nowe implanty, aby mogli szybciej wrócić do swoich normalnych zajęć. W takim przypadku implant ceramiczny na tytanie zapewnia natychmiastowe wsparcie, podczas gdy zęby wciąż się goją. Po całkowitym wygojeniu zębów można usunąć implant COT, pozostawiając tytanowy implant.

Który wybrać?


Jeśli szukasz najmocniejszego dostępnego implantu, tytan jest najlepszym rozwiązaniem. Jest prawie tak wytrzymały jak materiały dentystyczne ze złota i platyny i jest niezwykle trwały, co czyni go doskonałym wyborem w sytuacjach związanych z poważną recesją metali. Jeśli szukasz najtrwalszego dostępnego implantu, implanty ceramiczne są doskonałym wyborem. Są prawie tak samo mocne jak implanty tytanowe i charakteryzują się dużą wytrzymałością, co czyni je doskonałym wyborem dla osób poszukujących trwałego rozwiązania. Jeśli szukasz implantu hybrydowego, który łączy w sobie zalety implantów tytanowych i ceramicznych, implanty ceramiczne na tytanie są najlepszym rozwiązaniem.

Inne implanty ceramiczne


Ceramiczne implanty dentystyczne z równoległymi prętami – ceramiczny implant dentystyczny z równoległymi prętami ma prostokątny metalowy pręt biegnący przez środek. Pręt jest przymocowany zarówno do ceramicznej, jak i metalowej części implantu. Ten rodzaj implantu oferuje te same zalety, co konwencjonalny metalowy implant dentystyczny, a także jest dobrym wyborem dla pacjentów, którzy chcą uniknąć implantów dentystycznych typu metal o metal. Implanty dentystyczne z tytanu alfa – Implanty dentystyczne z tytanu alfa to rodzaj ceramicznych implantów dentystycznych, które są wytwarzane przy użyciu ceramicznego rdzenia wykonanego z tytanu alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *