Zabiegi chirurgiczne

Rekonstrukcja kości szczęki: cztery metody naprawy kości szczęki

Rozciągnięta szczęka czy nierówny zgryz? Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że coś jest nie tak z twoim wyglądem? Może nie możesz tego dokładnie określić, ale dokuczliwe poczucie niepokoju sprawiło, że zastanawiasz się, czy ktoś się na ciebie gapi. To uczucie może wynikać z krzywych lub źle ustawionych zębów i/lub kości szczęki. Jeśli żadna z wyżej wymienionych obaw nie przeszkadza Ci, to może ta ostatnia zrobi to za Ciebie. Twoja szczęka może być nieco niedopasowana do sąsiednich kości i zębów. Nieprawidłowe ustawienie zębów i szczęk może powodować wiele problemów z twarzą, w tym nierówny lub „rozciągnięty” wygląd twarzy, a także bóle głowy, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych i ból szyi. Na szczęście zmiana położenia zębów i wyrównanie kości szczęki nie musi być tak bolesne, jak się wydaje. Oto cztery metody naprawy kości szczęki:

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Poznań.

Leczenie wyrównujące zęby (TAT)


Wysokiej jakości leczenie ortodontyczne może wyprostować zęby i wyrównać kości szczęki. Mimo że są zwykle wykonywane u nastolatków i dorosłych, mogą być idealną opcją dla dzieci z nierównymi zębami. Prawidłowo wykonana ortodoncja może poprawić Twój wygląd, dając prostsze zęby i bardziej równomiernie rozmieszczone zęby. Podczas ortodoncji Twój ortodonta dopasuje Ci wyjmowane aparaty zwane nakładkami, aby zrekompensować zęby, których nie masz. Następnie użyją aparatu ortodontycznego, aby przesunąć zęby do idealnej pozycji. Podczas noszenia nakładek i aparatów ortodontycznych zauważysz zauważalną różnicę w wyglądzie swoich zębów. Po zakończeniu leczenia większość pacjentów zgłasza znaczną poprawę pewności siebie. Gdy zobaczysz różnicę, jaką ortodoncja może zmienić w wyglądzie Twojego uśmiechu, będziesz zaskoczony, jak szybko może zmienić Twoje życie.

Leczenie ortodontyczne


Leczenie ortodontyczne może wyprostować zęby i wyrównać kości szczęki. Zwykle służy do korygowania problemów związanych z ustawieniem zębów i położeniem szczęk. Jeśli masz problemy ze zgryzem, takie jak nagryz lub wąski/szeroki zgryz, leczenie ortodontyczne może skorygować te problemy i poprawić Twój wygląd. Oprócz poprawy wyglądu ważne jest również, aby pamiętać, że leczenie ortodontyczne może zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy, chorób dziąseł i ryzyka wczesnej utraty zębów. Jeśli chodzi o leczenie ortodontyczne, możesz wybierać spośród wielu różnych opcji, takich jak Invisalign, przezroczyste szelki lub leczenie tradycyjne. Twój ortodonta oceni Twoje potrzeby, określi najlepszą opcję leczenia i zaplanuje leczenie. Chociaż ortodoncja może wydawać się zastraszająca, ważne jest, aby pamiętać, że w rzeczywistości jest dość prosta.

Wyczyść szelki


Przezroczysty aparat ortodontyczny to rodzaj zdejmowanego aparatu, który jest noszony podczas leczenia niektórych problemów stomatologicznych. Istnieją różne rodzaje przezroczystych szelek. Każdy typ jest używany do innego celu.

Leczenie Invisalign®


Leczenie I nvisalign® to najlepszy sposób na wyprostowanie zębów i wyrównanie kości szczęki. Jest to zaawansowane leczenie, które wykorzystuje technologię ortodontyczną do stopniowego przesuwania zębów do ich idealnych pozycji. Po wyrównaniu zębów leczenie Invisalign® usuwa również niepotrzebne druty, zamki i inne urządzenia, pozostawiając praktycznie niewidoczną konfigurację. Leczenie Invisalign® można wykonać w gabinecie ortodontycznym lub w klinice dentystycznej. Zabieg jest szyty na miarę i jest całkowicie zdejmowany. W trakcie leczenia co dwa tygodnie odwiedzasz ortodontę na kilka godzin. W tym czasie ortodonta pobierze odciski Twoich zębów i określi najlepszy sposób ich przesunięcia. Twój plan leczenia będzie dostosowany do Ciebie i będzie obejmował serię przezroczystych nakładek. Kiedy otrzymasz swoje nakładki pocztą, nosisz je przez kilka godzin, a następnie je wyjmujesz. Każdego tygodnia będziesz nosić inny zestaw nakładek, więc zawsze będzie nowy zestaw do wyjęcia, gdy skończysz. Ponieważ nie ma drutów ani zamków, możesz wyjąć nakładki i przemyć usta wodą, tak jak w przypadku każdego innego wyjmowanego aparatu.

Maskowanie wzrostu twarzy


Maskowanie wzrostu twarzy to metoda, która wykorzystuje materiał do zakrycia konturów twarzy, aby stworzyć wrażenie większej lub bardziej młodzieńczej twarzy. Ta metoda jest używana przez niektórych chirurgów plastycznych do korygowania problemów twarzy spowodowanych procesem starzenia, takich jak opadające powieki i obwisłe policzki.

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Ostatnie słowa


Twój uśmiech jest jedną z najważniejszych cech, które posiadasz. Może stanowić oświadczenie o twojej pewności siebie i poczuciu własnej wartości. Jeśli chcesz poprawić swój uśmiech, musisz najpierw poprawić zgryz. Istnieje wiele sposobów na naprawienie źle ustawionego zgryzu. To, co zrobisz, zależy wyłącznie od Ciebie. Ale pamiętaj o jednym, nie potrzebujesz aparatu ortodontycznego ani operacji, aby wyprostować zęby i szczękę; możesz to zrobić bez dentystów czy chirurgów plastycznych i bez wydawania fortuny. Odwiedzaj swojego dentystę kilka razy w roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *